A lágymányosi zsinagóga fiatalos közegében indult a Rimon története. Egyik kedves barátnő, barát kötött házasságot a másik után. Az első esküvő után, melynél a szervezésben és dekorációban segítettem, egymás után jöttek a megkeresések a közösség tagjaitól. Barátaimmal a zsinagóga keretei között igyekeztünk levenni a terhet a vállaikról. Közös öröm volt a létrejött házasságkötés részesévé válni. A párok önfeledt örömét látva úgy éreztem, hogy ebben találtam meg igazán önmagam.
Fontosnak tartom, hogy a házasságkötés, valamint annak kellékei a pár egyéniségét adják vissza és minden a kívánságuk szerint alakuljon. Ne csak kötelezettség panelszerű kiegészítője legyen a hüpe, a ketuba, a többi kellék, hanem megélt varázslat szép szimbólumai.
A szertartás ne szükségszerű, letudandó rossz legyen, hanem igazi közös élmény, a pár közös életének első igazán együtt megoldott feladata.
A Rimon csapata azt tűzte ki célul, hogy segítsen a pároknak abban, hogy megtalálja az egyensúlyt a családi, jogszabályi, egyéb kötelezettségek és a kívánságok között.
Támogatjuk a házasulandókat, hogy a büdzséjüket a kívánságuk szerint és a legoptimálisabban alakíthassák ki. Ebbe beletartozik a polgári és a vallási szertartások összehangolása. Hisszük, hogy a vallási és a civil polgári életet nem kell szétválasztani, ezért maximálisan partnerek vagyunk abban, hogy e két szféra minél inkább közelítsen egymáshoz.
Ennek szellemében nem csak “esküvőkkel”, hanem minden, a zsidó élet eseményeihez tartozó eseményt megszervezünk, legyen az brisz, névadó, bar micva, bat micva stb.
Mikor megszületett a kislányom, rájöttem, hogy az ünnepek megélése nem csak a zsinagógában és a közösségben fontos, hanem otthon is.
Saját dekorációinkkal szeretnénk az otthoni, a családi körben megünnepelt vallási események hangulatát megteremteni. Ehhez gyakran csak néhány apró, ötletes kellékre van szükség. Például micsoda öröm egy hanukia, aminek nem csak a lángját lehet meggyújtani, hanem apró skatulyákból az ünnep minden napján előbűvölhetünk egy apró ajándékot. Maradandó élmények lesznek az otthon, ilyen formában megélt ünnepek. A gyermekek ezen apró fogások által közelebb érzik magukhoz a zsidó vallást és összetartozást.